Generale…;-)

Dla większości społeczeństwa długi czerwcowy weekend może kojarzyć się z chwilą relaksu poza miastem, jednak dla fanów CENTRUM TENISOWEGO SET POINT jest to termin kiedy zapadają decydujące rozstrzygnięcia w DEBLOWYM GRAND PRIX.

W sobotę, 10 czerwca gościliśmy dwudziestu graczy, którzy stworzyli 10 par, następnie podzieleni zostali na trzy grupy. w grupie A grały cztery duety, w grupach B oraz C były po trzy teamy. Pary z ostatnich miejsc trafiały do repasaży, pozostali zyskiwali awans do fazy pucharowej.

W grupie A po dwóch seriach spotkań każda para miała na koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Zawodnicy drapali się po głowie myśląć “co teraz?”. Odpowiedzi udzieliła im ostatnia seria spotkań, a w niej: Kawałek/ Sobański pokonali parę Krusiński/Linke dzięki czemu wywalczyli pierwsze miejsce w grupie. Na drugiej lokacie uplasowali się Olszanowski/Tyszkiewicz, którzy na czwarte miejsce i grę w repasażach zepchnęli parę Wesołowski/Bubacz. Trzecia pozycja dla Krusińskiego i Linke.

W grupie B zacięty bój o pierwsze miejsce stoczyły pary Klejnowski/Bagrowski oraz Przybylski/Jaskulski. Rzutem na taśmę wygrali w super tie breaku 10/8 i jako jedyna niepokonany duet w rozgrywkach grupowych zameldowali się w ćwierćfinale. Szczęścia w repasażach musieli szukać Kukliński i Kluczyński, którym w rozgrywkach grupowych nie udało się urwać seta.

Oprócz zwycięstwa w turnieju graliśmy również o punkty do klasyfikacji generalnej cyklu, a w grupie C znaleźli się zarówno lider cyklu – Janusz Halak – jak i zawodnik, który deptał mu po piętach – Paweł Kroczyk. Już po losowaniu wiadomo było, że każdy może wygrać z każdym. I tak właśnie się stało. Kroczyk/Rymarowicz pokonali Kozłowskiego i Gisztera, ale nie sprostali Halakowi i Przekwasowi. Kozłowski i Giszter pokonali Halaka i Przekwasa, ale polegli w starciu z Kroczykiem i Rymarowiczem. Halak/Przekwas pokonali zwyciężyli Kroczyka i Rymarowicza ale ulegli w starciu z Kozłowskim i Giszterem. Ostatecznie do wyłonienia tabeli potrzebne było liczenie setów, dzięki czemu pierwsze miejsce przypadło Kroczykowi i Rymarowiczowi, na drugiej lokacie znaleźli się Kozłowski i Giszter a do repasaży trafili Halak i Przekwas.

Widmo utraty tytułu DEBLISTY SEZONU wyraźnie zmotywowało Janusza Halaka, który w repasażach dwoił się i troił, żeby uzyskać awans do ćwierćfinału. Halak i Przekwas pokonali Kuklińskiego i Kluczyńskiego 10/3 oraz Wesołowskiego i Bubacza 10/7 i wywalczyli upragniony awans.

W ćwierćfinałach Klejnowski/Bagrowski pokonali Krusińskiego i Linke 2/0. Kroczyk/Rymarowicz okazali się lepsi od Przybylskiego i Jaskulskiego również 2/0. Para Olszanowski/ Tyszkiwwicz uznała, że jeśli mają wygrywać to tylko w super tie breaku, i w takim właśnie stosunku wygrali z Kozłowskim i Giszterem. W ostatnim ćwierćfinale Halak i Przekwas pokonali Kawałka i Sobańskiego.

W pierwszym półfinale Kroczyk/ Rymarowicz ulegli Klejnowskiemu i Bagrowskiemu. Ten mecz udzielił odpowiedzi na dwa pytania. Paweł Kroczyk nie wyprzedzi Janusza Halaka, dzięki czemu GENERAŁ miał zagwarantowany tytuł NAJLEPSZEGO DEBLISTY SEZONU 2022/2023!!! W cieniu walki o pierwsze miejsce, dzięki temu zwycięstwu Piotr Klejnowski zagwarantował sobie trzecie miejsce w cyklu pozbawiając nadziei na puchar Jarosława Kawałka. W drugim półfinale Olszanowski/Tyszkiewicz pokonali, a jakże, w super tie breaku Halaka i Przekwasa.

W meczu o trzecie miejsce Paweł Kroczyk i Krystian Rymarowicz pokonali Janusza Halaka i Jarosława Przekwasa.

W wielkim finale Klejnowski/Bagrowski nie dali szans Olszanowskiemu i Tyszkiewiczowi i jako jedyna niepokonana para sięgnęli po zwycięstwo w ostatnim turnieju cyklu DEBLOWE GRAND PRIX SET POINT 2022/2023.

Ps Mimo mniejszej ilości par i rozpoczęcia rozgrywek wcześniej, znowu skończyliśmy o 3… to tylko oznacza jak bardzo wyrównany jest poziom NASZYCH rozgrywek.

Na tym kończymy relację z tegorocznych rozgrywek. Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy, a tym którzy czują niedosyt mówimy, że kolejny sezon DEBLOWEGO GRAND PRIX SET POINT zaczynamy już w październiku.

Ps 2 W ostatni weekend sierpnia zorganizujemy turniej deblowy par własnych. Do zobaczenia!

PRZY RÓWNEJ LICZBIE PUNKTÓW DECYDUJE WIĘKSZA LICZBA WYŻSZYCH MIEJSC.
POZYCJA IMIĘ I NAZWISKO01 PAŹDZIERNIKA03 GRUDNIA25 LUTEGO 22 KWIETNIA10 CZERWCASUMA
(4 NAJLEPSZE TURNIEJE)
1.JANUSZ HALAK70809010070340
2.PAWEŁ KROCZYK9060809080340
3.PIOTR KLEJNOWSKI505010060100310
4.JAROSŁAW KAWAŁEK60100608060300
5.RYSZARD BAGROWSKI 506080100290
6.MAREK OLSZNOWSKI1009090280
7.MICHAŁ KRUSIŃSKI100507060280
8.JAROSŁAW JASKULSKI60501006060280
9.JACEK KLUCZYŃSKI90509050280
10.JAROSŁAW PRZEKWAS5060806070270
11.DAMIAN MUSZALSKI60905060260
12.KRYSTAIAN RYMAROWICZ60606080260
13.RYSZARD WESOŁOWSKI60607050240
14.GRZEGORZ LINKE60606060240
15.MATEUSZ BUBACZ70506050230
15.ADAM GISZTER70505060230
17.ROMAN KUKLIŃSKI60606050230
18.ŁUKASZ KOZŁOWSKI60505060220
19.SŁAWOMIR TYSZKIEWICZ606090210
20.MARCIN RZETELNY808050210
21.ARTUR WIŚNIEWSKI50506050210
22.MARIUSZ KURZAWSKI1005050200
23.TOMASZ PAWLAK90100190
24.KRZYSZTOF PRZYBYLSKI607060190
25.HUBERT GRUPA7060130
26.MAREK LEWANDOWSKI6050110
27.JACEK KRUSZCZYNSKI 5060110
28.RAFAL SZAJDA5050100
29.PRZEMYSŁAW NOWICKI8080
30.MICHAŁ GAWALAK7070
31.MICHAŁ MIERZWICKI6060
31.JAKUB SOBAŃSKI6060
33.MACIEJ DRABIKOWSKI5050
33.RAFAL WELENC5050
33.MARIUSZ SOBCZAK5050
33.RAFAŁ WRÓBLEWSKI5050
33.WOJCIECH ŁYSIAK5050
Facebook
Twitter

AKTUALNOŚCI

News

Czarny koń

W sobotę, 08 czerwca 2024 r., mieliśmy przyjemność gościć Naszych

Strona używa plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym dostosowania ustawień do Twoich indywidualnych potrzeb. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zamieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies.​