Czarny koń

W sobotę, 08 czerwca 2024 r., mieliśmy przyjemność gościć Naszych graczy w ramach ostatniego w sezonie 2023/2024 turnieju cyklu DEBLOWE GRNAD PRIX SET POINT. Nie graliśmy zatem tylko o zwycięstwo w turnieju, ale też o tytuł NAJLPESZEGO DEBLISTY SEZONU 2023/2024. Faworytów do wygranej było kilku, wszyscy stawili się na starcie wszyscy się zastanawiali czy wygra Olszanowski, Kroczyk, Giszter, Jakimiuk, Klejnowski, a może Krusiński … a wygrał … RAFAŁ UŁAWSKI!!!

O mały włos, a kolejny raz dobilibyśmy do pełnej drabinki, co przy innych tenisowych wydarzeniach odbywających się w tym czasie w regionie, uznajemy za wielki sukces, za co ogromne podziękowania dla Naszych graczy.

Poprzez brak jednej pary, jedna z grup była dwuduetowa, pozostałe liczyły po trzy drużyny. Tradycyjnie już najlepsza para uzyskiwała bezpośredni awans do ćwierćfinału, pozostali szukali sukcesu w repasażach.

W grupie A bezkonkurencyjni okazali się Uławski i Cuber, którzy kolejno pokonali Olszanowskiego i Sobańskiego oraz Krusińskiego i Stojko. Drugie miejsce po emocjonującym super tie breaku dla Olszanowskiego i Stojko.

Grupa była była dwuzespołowa, a w niej ustępujący MISTRZ Janusz Halak w parze z Grupą po cięzkim boju pokonali Koszewskiego i MIerzwickiego.

W grupie C zacięty pojedynek o wygranie stoczyli Klejnowski/Przekwas z Kroczykiem i Muszalskim, z którego zwycięzko wyszli Ci drudzy. Trzecie miejsce dla Gisztera i Kurzawskiego.

Grupa D to zwycięstwo pary Kukliński/ Kawałek, druga lokata dla Drabikowskiego i Serwacha a na trzecim miejscu znaleźli się Jakimiuk i Bagrowski.

W repasażach drugich miejsc Klejnowski/Przekwas pokonali Olszanowskiego i Sobańskiego a Koszewski/Mierzwicki okazali się lepsi od Serwacha i Drabikowskiego, dzięki czemu awansowali do 1/4 finału.

Dla ekip z trzecich miejsc repasaże były dwuetapowe: w pierwszym Krusiński i Stojko pokonali Gisztera i Kurzawskiego a Jakimiuk i Bagrowski wygrali z BYE.

W meczach ostatniej szansy Olszanowski/Sobański pokonali Jakimiuka i Bagrowskiego, a Krusiński i Stojko ograli Drabikowskiego i Serwacha.

W ćwierćfinałach Cuber/Uławski pokonali Olszanowskiego i wyraźnie już zmęczonego Sobańskiego, Mierzwicki/Koszewski obronili 6 (słownie: sześć!) piłek meczowych i ostatecznie pokonali Kroczyka i Muszalskiego, Kukliński i Kawałek pokonali Krusińskiego i Stojko, a Grupa i Halak okazali się lepsi od Klejnowskiego i Przekwasa.

Na tym etapie turnieju było już wiadome, że jeśli Rafał Uławski wygra turniej, to okaże się zwycięzcą DEBLOWEGO GRAND PRIX SET POINT 2023/2024!

W półfinałach Mierzwicki/ Koszewski nie sprostali Uławskiemu i Cuberowi, co Tomek Koszewski skwitował słowami: Ty tu kombinujesz jak ominąć tego Siwego pod siatką, a jak już Ci się to uda to tam z tyłu czeka jeszcze większy ….. grajek.;)

W drugim półfinale Halak i Grupa pokonali Kuklinskiego i Kawałka dzięki czemu bez porażki zameldowali się w turnieju.

W meczu o trzecie miejsce Mierzwicki/ Koszewski okazali się nieznacznie lepsi od Kuklińskiego i Kawałka.

W wielkim finale emocji nie brakowało. Rafał Uławski grał o podwójną koronę. Jeśli wygra – tytuł jest jego, jeśli przegra tytuł – po roku królowania Janusza Halaka, wraca do Marka Olszanowskiego.

Pierwszy set dla Cubera i Uławskiego, ale w drugim coś się zmienia. Ustępujący Czempion i Hubert Grupa dochodzą do głosu i wygrywają, dzięki czemu o tytule zadecydował super tie break. A w nim Uławski i Cuber okazali się nieznacznie lepsi, dzięki czemu popularny Siwy rozbił bank i zgarnął pełną pulę!!! Piękna historia.

Kolejny raz należy podkreślić jak wyrównany poziom prezentują zawodnicy startujący w Naszych rozgrywkach. Drugi rok z rzędu kwestia tytułu NAJLEPSZEGO DEBLISTY DEBLOWEGO GRAND PRIX SET POINT rozstrzyga się w ostatnim meczu turnieju, drugi rok z rzędu o tytule decyduje większa liczba wyższych miejsc, a różnica między pierwszym a szóstym graczem wynosiła zaledwie dziesięć punktów.

Ze strony organizatorów chcemy serdecznie podziękować za kolejny wspaniały rok wielkich emocji tenisowych oraz świetną atmosferę w strefie relaksu. Dziękujemy również za tak liczne uczestnictwo w Naszych zmaganiach, to dla Nas wiele znaczy.

Na tym kończymy zmagania w ramach DEBLOWEGO GRAND PRIX SET POINT w sezonie 2023/2024. Już trzy edycje za nami, warto więc przypomnieć kto u Nas królował!

2021/2022 MAREK OLSZANOWSKI

2022/2023 JANUSZ HALAK

2023/2024 RAFAŁ UŁAWSKI

Kto wygra w kolejnym sezonie? Tego dowiemy się już za rok, a z nowym cyklem startujemy już 05 października. Serdecznie zapraszamy!!!

Jednocześnie już dziś zapraszamy na drugi deblowy turniej par własnych O PUCHAR PREZESA INOWROCŁAWSKIEGO STOWARZYSZENIA TENISOWEGO SET POINT, który odbędzie się w sobotę, 14 września 2024 r.

MIEJSCE IMIĘ I NAZWISKO07 PAŹDZIERNIKA02 GRUDNIA03 LUTEGO13 KWIETNIA08 CZERWCASUMA (4 NAJLEPSZE TURNIEJE)
1RAFAŁ UŁAWSKI6010060100320
2MAREK OLSZANOWSKI10080806060320
3PIOTR KLEJNOWSKI90605010060310
3MICHAŁ KRUSIŃSKI50100906060310
5PAWEŁ KROCZYK70100508060310
6ADAM GISZTER10070707050310
7MACIEJ JAKIMIUK8090605050280
8JANUSZ HALAK60706090280
9KAMIL CUBER60100100260
10HUBERT GRUPA908090260
11ŁUKASZ KOZŁOWSKI50906060260
12JAROSŁAW KAWAŁEK5050705070240
13JAKUB SOBAŃSKI60507060240
14RYSZARD BAGROWSKI6060605050230
14MARIUSZ KURZAWSKI6060506050230
16MICHAŁ SERWACH60506050220
16DAMIAN MUSZALSKI50506060220
18ROMAN KUKLIŃSKI509070210
19MARCIN RZTELNY50605050210
20ARTUR WIŚNIEWSKI805050180
21GRZEGORZ LINKE705060180
22JAROSŁAW PRZEKWAS 506060170
23JACEK KRUSZCZYŃSKI506050160
24TOMASZ KOSZEWSKI6080140
24MICHAŁ MIERZWICKI6080140
26JAROSŁAW JASKULSKI5080130
26MICHAŁ GAWLAK5080130
28MACIEJ DRABIKOWSKI6060120
29TOMASZ BUZALSKI6050110
30WOJCIECH ŁYSIAK100100
31MAREK LEWANDOWSKI5050100
32KRZYSZTOF PRZYBYLSKI9090
32SŁAWOMIR TYSZKIEWICZ9090
34RYSZARD WESOŁOWSKI6060
34ADAM MICHALSKI6060
34BARTOSZ SOBOLEWSKI6060
34MARCIN STOJKO6060
38RAFAŁ MAŃKOWSKI5050
38TOMASZ PAWLAK5050
38KRZYSZTOF CEGLARSKI5050

Facebook
Twitter

AKTUALNOŚCI

News

Czarny koń

W sobotę, 08 czerwca 2024 r., mieliśmy przyjemność gościć Naszych

Strona używa plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym dostosowania ustawień do Twoich indywidualnych potrzeb. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zamieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies.​